Chirurg stomatolog przywróci piękny uśmiech

Chirurg stomatolog przywróci piękny uśmiech

Nie każde schorzenia uzębienia możemy zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku potrzeby wykonania implantów czy mostów, znacznych ubytków zębów, uszkodzeń kości oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju narośli lub nowotworów. Które techniki bywają jednak stosowane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy chorych po złamaniach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie odpowiedni?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Dobrze zatem napisać kilka słów na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Dużą wagę ma też atmosfera w poradni oraz podejście dentysty do pacjentów – wiele mówią nam o nim opinie dotychczasowych klientów, a te wyszukamy między innymi w sieci lub w gronie znajomych.