Mikropigmentacja – rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu utraty włosów

Mikropigmentacja – rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu utraty włosów

Jeśli szukasz więcej wiadomości dotyczących mikropigmentacji w Krakowie, kliknij tu.

Na pewno szukając usług gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to tylko mniej używana nazwa modnego pośród pań makijażu permanentnego. Jednakże wykonanie trwałego makijażu to raptem jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja – pomaga podnosi poziom zadowolenia z własnego wyglądu

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają głównie kobiety szukające metody na zredukowanie czasu poświęcanego codzienne na nakładanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą wyglądać na co dzień. Istnieje jednakże także mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem kosmetycznym, ma potężny wpływ na psychikę jednostki, która się jej podejmuje. W ostatnich latach bardzo popularne jest zastosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który z uwagi na deficyt środków finansowych nie może sobie pozwolić wiele ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala też podnieść poziom akceptacji własnego wyglądu – pozwala na niechirurgiczne tuszowanie bielactwa i blizn, a nawet optyczną rekonstrukcję aureoli sutkowej.

Jak przebiega mikropigmentacja medyczna?

Na pierwszy rzut oka mikropigmentacja wygląda jak normalny proces wykonania tatuażu. Linergista względnie linergistka, gdyż tak nazywa się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem dokonuje nakłucia naskórka i w ten sposób wprowadza w niego barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest permanentny i widoczny jest około roku. Skąd wynika ta różnica? W trakcie tatuażu barwnik wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry, z kolei w trakcie zabiegu mikropigmentacji umieszcza się go dość płytko. W konsekwencji wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry z czasem pigment pomału zanika. Dlatego gdy intencją osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe ukrywanie rzadkich włosów bądź łysiny, powinna ona mieć świadomość, iż wymagane będzie regularne powtarzanie zabiegu w przynajmniej rocznych odstępach.

Lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]